Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ile okuma hızınızı 3 kat artırın. Sınavlara hazırlananlar, her gün yüzlerce sayfa metin okumak zorunda olanlar daha hızlı ve etkin okuyun daha iyi anlayın. Modern dünyada gelişmek çağı yakalamak zorundayız başarının anahtarı kendini geliştirmekte ve bunun da en kısa yolu çok okumak, etkin okumak, hızlı okumak, daha iyi anlamak ve anlayarak hızlı okumaktan geçiyor. Özellikle LGS YKS YDS ALES TUS DUS YÖKDİL vs sınavlara hazırlananlar, daha çok ve daha iyi okumak isteyenler için müthiş fırsat!

Bilginin her gün katlanarak büyüdüğü çağımızda ‘Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri’ de olmazsa olmaz bir ihtiyaç olmaya başladı.

Anlayarak Hızlı Okuma Programı

Anlayarak Hızlı Okuma ve Etkin Anlama eğitimi; günümüzde hepimizin ama özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerin, her gün okumak zorunda olanların mutlaka öğrenmesi gereken bir beceridir. Lise, Üniversite, Yüksek Lisans, Tıpta Uzmanlık sınavı ve tüm Akademik çalışma yapanlar için olmazsa olmaz bir ihtiyaç olan Anlayarak Hızlı Okuma eğitimini alarak bir adım daha öne geçin.

 

Okuma becerisi, kişinin geliştirmesi gereken en önemli becerilerdendir. Tony Buzan’ın beş ayrı kıtada 20 yıl boyunca yüz bini aşkın insan üzerinde yürüttüğü çalışmaların bulgularına göre, dünyada geliştirilmesi gerekli görülen 21 alandan birinci sıradakinin okuma hızı, ikincisinin ise okuduğunu anlama olduğu anlaşılmaktadır.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Günümüzde her gün binlerce sayfa dolusu yazı yazılmakta ve büyük bir hızla basılıp dağıtılmaktadır. Bu yazılar gazete, kitap, dergi vb. olarak bizlere sunulmaktadır. Bizler bu kadar fazla kaynağın arasından ihtiyacımız olan bilgiyi ne kadar çabuk alabilirsek o kadar çok başarılı olma sansına sahip olduğumuz için okuma, zevk olmaktan ziyade gereksinim olarak önemini gün geçtikçe artırmaktadır. Bilgilerin çok hızlı üretildiği çağımızda Hızlı Okuma Teknikleri” de bir ihtiyaç olarak karsımıza çıkmaktadır.

Anlayarak Hızlı Okuma ve okuduğunu anlama eğitimi ; öğrencilerin içinde bulundukları toplumdaki mevcut değişimlere ayak uydurma ve onları daha başarılı bireyler olarak hayata hazırlama konusunda titizlikle üzerinde durulması gereken konulardır. Hızlı okuyan, okuduğunu daha iyi anlayan, anladığını ve hissettiklerini ifade etme becerisine sahip bireyler kendilerine ve dolayısıyla topluma daha yararlı bireyler hâline geleceklerdir.

Anlayarak Hızlı Okuma Programında Neler Var?

Uzaktan Eğitim Hızlı Okuma Kursu tamamen internet üzerinden çalışmaktadır. Kursumuza dilediğiniz yerden ve dilediğiniz cihaz vasıtasıyla girebilirsiniz.

İçerisinde onlarca hızlı okuma antrenmanı, binleri geçen sayıda okuma metinleri yer almaktadır.

Yaşınız ve eğitim durumunuza göre sistem size özel hazırlanmış okuma metinlerini kullanarak hem eğitiminize katkıda bulunur hem de hızlı okuyarak daha iyi anlamayı öğretir.

Ayrıca Programda; İlk Okuldan Doktora Seviyesine Kadar Okuma Metinleri
Takistoskop Egzersizleri,    Gruplama Çalışmaları yer almaktadır.

Kişiye Özel – Herkese Farklı Çalışma – Türkiye’de İlk Ve Tek

Hızlı Okuma ve Anlama eğitimlerinde seviye durumunuz anlık olarak kayıt edilir ve gelişim durumunuz otomatik olarak izlenir.

Çalışmalarda başarılı oldukça okuma hızınız ve anlama seviyeniz kademe kademe yükseltilir.

 

Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

28 Günlük özel bir program ile hızlı okumanız mümkün. Program sizi 28 günde Okuma Hızınızı 2-4 Kata kadar artıracak şekilde dizayn edilmiştir.

Nasıl Hızlı Okunuyor?

Hızlı Okuma Programı göze nasıl bakması, görmesi, nasıl okuması ve nasıl kayması gerektiğini sistematik olarak öğretir ve bunu otomatik hale getirir. Beynin okuma ritmini ve hızını, gözün görme ve algılama kapasitesini ve özellikle dikkat ve konsantrasyon becerilerini geliştirir.

Göz-beyin arasındaki psikomotor okuma koordinasyonunu yeniden programlayarak, anlayarak hızlı okuma alışkanlığını kişinin özel gayretine ihtiyaç bırakmadan bilinçaltına yerleştirir.

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencileri ile yetişkinler için geliştirilen bilgisayar destekli hızlı okuma programlarının, geleneksel yöntemlerden daha etkili olarak kullanılabildiği belirtilmektedir. Konuya ilişkin yapılan çalışmalarda öğrencilerin bu programlarla hızla ilerledikleri, okumaya yönelik tutumlarının olumlu olarak değiştiği, okuma hızları ve kavramlarının geliştiği, sözcük bilgilerinde anlamlı kazançlar elde edildiği görülmektedir. Tüm bulgular etkili ve hızlı okumanın geliştirilmesinde bilgisayarlardan yararlanılabileceğini göstermektedir.

Hızlı Okuma Tekniği İle Ne Kadar Hızlı Okuyabiliriz?

Anlama odaklı okuma hızı Türkiye’de ortalama dakikada 150-250 kelimedir. Anlayarak hızlıokuma tekniklerini öğrenirseniz, okuma hızınız dakikada 500-1200 kelimeye kadar çıkabilir. Böylece Türkiye’deki en hızlı okuyan %3’lük dilime girersiniz.

Dakikada 6000 sözcük okuyarak küçük yaşta üniversiteye giden Mariel Aragon, dakikada 2500 sözcük okuyarak, ABD’yi yöneten John Kennedy hızlı okuyarak daha iyi anlamanın mümkün olduğunun kanıtlarıdır.

 

Anlayarak Hızlı Okuma Neden Önemlidir?

200 sayfalık bir kitapta yaklaşık 50.000 kelime vardır. Yavaş okuyan bir okuyucu bir saatte yaklaşık 7.000 kelime okuyabilir. Bu da okuyucunun o kitabı ancak 10–8 saatte bitireceği anlamına gelir. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir kişi aynı sürede 2 ya da 3 kitap bitirebilir. Hem de yavaş okuyana göre çok daha iyi anlar okuduğunu.

Sınavlara hazırlanan bir öğrencinin sınavda, sınav süresinin ortalama yarısını okuyarak geçirdiği tespit edilmiştir. Bu okuma anlama süresini kısaltırsak, yetiştiremediğimiz soruları çözmek, yapılan soruları kontrol etmek için çok değerli bir zaman dilimine sahip oluruz. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir öğrenci 2 saat süren bir sınavda 30-45 dakika gibi bir süre kazanır.

Hızlı okuma eğitimine katılmak için ihtiyacınız olan şeyler:

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon
 • Aktif internet bağlantısı

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine kimler katılmalıdır?

 • İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri
 • Liselere Hazırlık Sınavına  Hazırlanan Öğrenciler
 • Ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri
 • Lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri
 • YKS, TYT, AYT sınavlarına hazırlanan Üniversite Adayları
 • Yüksek Lisans yapmak isteyen ALES, YÖKDİL ve Uzmanlık Sınavlarına hazırlananlar
 • Öğretmenler
 • Psikolojik Danışmanlar Rehber Öğretmenler
 • Çalışanlar
 • Bu alana İlgi duyanlar